Banner

Banner

Titulli Mergim Mjeku - Dashni
Ndëgjuar 42,530
Shkarkuar 394
Pëlqyer 706
Publikuar 03/07/2019

Loading...
Informatat e këngës
Onair Media - https://smarturl.it/Onair.Media

Follow Mergim on...
FB: https://smarturl.it/MergimFB
IG: https://smarturl.it/MergimIG
YT: https://smarturl.it/MergimYT
-------------------------------------------------------------------
Video : MProduction
Text : Petro Xhori
Music : Irkenc Hyka
Mix : JOJO
-------------------------------------------------------------------

Lyrics

Ref.:
Ah Moj Dashni dashni dashni..
me vrave ti me vrave ti
edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj..
Ah moj dashni dashni dashni..
me vrave ti, me vrave ti,
edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj..

Strofa
Jo smujta met harru
me thuj si me vazhdu
dhe sot i njejt si dje
pot pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
me fal por s'duroj
pa ty jo s'jetoj

Bridge
Kena me u pa donje dit
nuk arrita as met thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

Ref.:
Ah Moj Dashni dashni dashni..
me vrave ti me vrave ti
edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj..
Ah moj dashni dashni dashni..
me vrave ti, me vrave ti,
edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj..

Strofa
Jo smujta met harru
me thuj si me vazhdu
dhe sot i njejt si dje
pot pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
me fal por sduroj
pa ty jo sjetoj

Bridge
Kena me u pa donje dit
nuk arrita as met thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

Ref.:
Ah Moj Dashni dashni dashni..
me vrave ti me vrave ti
edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj..
Ah moj dashni dashni dashni..
me vrave ti, me vrave ti,
edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj..

----------------------------------------

© & ℗ Mergim Mjeku & Onair Media. All Rights Reserved
Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Loading...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store