Titulli Shkurte Fejza - Mora Fjale
Ndëgjuar 578
Shkarkuar 73
Pëlqyer 3
Publikuar 03/12/2022

Texti i këngës
[Teksti i "Mora fjalë"]

[Chorus]
Mora fjalë, mora fjalë e mora vargun
Mora qarkun me i thur këngë
Me i thur kang bash legjendarit, ti këndoj
Ti këndoj Adem Jasharit, ti këndoj
Tash sa vjet
Tash sa vjet s'e sheh Prekazin dhe Reçakun, tash sa vjet
Tash sa vjet s'e sheh Drenicen, tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen, tash sa vjet
[Verse 1]
Çohu Adem
Çohu po të thonë zogjtë e malit dhe bilbilat
Çohu Adem
Po thonë lulet trëndafilat, çohu Adem
Po thonë kangët, thonë dhe trimat, çohu Adem
Çohu shpejt, çohu shpejt mos rri tek varri
Thotë nanë lokja, çohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka, çohu se ty
Të kërkon e tanë Kosova ty Adem

[Chorus]
Mora fjalë, mora fjalë e mora vargun
Mora qarkun me i thur kangë
Me i thur kangë bash legjendarit, ti këndoj
Ti këndoj Adem Jasharit, ti këndoj

[Verse 2]
E t'i them
E t'i them se gjaku i tij është vetë liria që ka ardh
Në Kosovë e brigjev' të Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit, ia flladit

[Instrumental Break]

[Verse 3]
E t'i them
E t'i them se gjaku i tij është vetë liria që ka ardh
Në Kosovë e brigjev' të Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit, ia flladit

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store