Titulli Alketa - Dashni
Ndëgjuar 975
Shkarkuar 119
Pëlqyer 6
Publikuar 16/12/2022

Texti i këngës
DASHNI
(N'zemren teme ti ke hi
si cigare dhe raki)
 
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
 
Sa shume po du me dit
A mki ti mrena nshpirt
Nuk muj met pa tu ik
Se shum e shoh merzin
 
Ke than qe kurr un ty nuk tla,
A e ke ndrru menen,
Zemren tane ma spe njoh,
Kaniher as temen,
Se ti pom lendon vallah,
Edhe pse shum her tfala,
Sa her pom lendon vallah,
Un ma shum pot du hala..
 
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi..
 
A e din ti gagova
Para-para teje u dorzova
A e din ti provova
Met harru u mundova
 
Ki than qe kurr un ty nuk tla,
A e ke ndrru menen..
Zemren tane ma se njoh,
Kaniher as temen...
Se ti pom lendon vallah,
Edhe pse shum her tfala,
Sa her pom lendon vallah,
Un ma shum pot du hala,
 
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi...
N'zemren teme ti ke hi,
Veq me mall o moj dashni,
Si cigare e raki,
Mu ke ba ti mu shprehi...

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store

Shkarko.me tani me applikacion për Android dhe iOS.

Instalo tani!

Google PlayApple Store